یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با کسب ۹ مدال
تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران قهرمان آسیا شد



اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ٣ فروردين ۱٣۹٨ -  ۲٣ مارس ۲۰۱۹



تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز قهرمان آسیا شد.
رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا روزهای اول و دوم فروردین ماه در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد که تیم ایران با ۴ مدال طلای میثم دلخانی، امین کاویانی نژاد، مهدی ابراهیمی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۸۷ کیلوگرم، ۳ مدال نقره پویا دادمرز، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسیفی در اوزان ۵۵، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم و ۲ مدال برنز مهدی محسن نژاد و حسن آریانژاد در اوزان ۶۰ و ۹۷ کیلوگرم و عنوان چهارمی محمد الیاسی در وزن ۶۷ کیلوگرم و کسب ۲۰۲ امتیاز با اقتدار قهرمان شد.
پس از تیم ایران تیم‌های قرقیزستان، قزاقستان، هند و مغولستان به ترتیب با ۱۸۲، ۱۶۷، ۱۲۸ و ۱۲۰ امتیاز در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

نتایج نمایندگان در این مسابقات، به شرح زیر است:
در وزن ۵۵ کیلوگرم که با حضور ۵ نفر به صورت دوره‌ای برگزار شد، پویا دادمرز در کشتی نخست با نتیجه ۹ بر صفر بایورجان سادووکاسوف از قزاقستان را مغلوب کرد وی در مبارزه بعد مقابل داواباندی مونخ اردن از مغولستان با نتیجه ۸ بر ۳ به برتری رسید اما در کشتی سوم با نتیجه ۷ بر صفر مقابل سرداربک کونوشبایف از قرقیزستان شکست خورد وی در کشتی چهارم خود مقابل راوین از هند با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی رسید و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ٦٠ کیلوگرم که ۵ نفر حضور داشتند، مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد و مهدی محسن نژاد در دیدار نخست مقابل مانیش از هند با نتیجه ۵ بر ۳ پیروز شد وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را مغلوب کرد اما در کشتی سوم در مصاف با ژولمان شارشنبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و دیدار چهارم خود را نیز با نتیجه ۸ بر صفر به داستان ژارلیخانوف از قزاقستان واگذار کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که با حضور ۵ کشتی گیر برگزار شد، میثم دلخانی در کشتی نخست با نتیجه ۱۱ بر یک مقابل ویجای از هند به پیروزی دست یافت وی در مبارزه دوم خود با توجه به حاضر نشدن یرنار فیداخمتوف از قزاقستان پیروز شد و در کشتی سوم نیز مقابل المار تالانتبک اولو از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید. دلخانی در کشتی چهارم خود نیز مقابل تلمان باتومار از مغولستان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ٦٧ کیلوگرم که با حضور ۵ کشتی گیر مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد محمد الیاسی در دور نخست مقابل نوربک کایزیروف از قزاقستان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی دست یافت وی در کشتی دوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ و ضربه فنی مغلوب آنیوج داهیا از هند شد و در دور سوم نیز ۶ بر ۲ از سد خانبورگد گانخویاک از مغولستان گذشت. الیاسی در دیدار چهارم خود نیز با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان شد و در جایگاه چهارم ایستاد.

در وزن ٧٢ کیلوگرم، که ٦ کشتی گیر حضور داشتند و نفرات در دو گروه سه نفری قرعه کشی شدند. امین کاویانی نژاد در دور نخست مقابل بک کونوربایف از قرقیزستان با نتیجه ۹ بر یک به پیروزی رسید وی در کشتی دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر جوهر گوچیگوف از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کاویانی نژاد در دیدار نیمه نهایی مقابل آشو از هند با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با دالر رضا زاده از تاجیکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ٧٧ کیلوگرم مسابقات با حضور ۵ حریف به صورت دوره‌ای برگزار شد و محمدرضا گرایی در دور نخست مقابل با دامدینسورن تسند از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر یک پیروز شد وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد اما در کشتی سوم با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل رنات الیاز اولوو از قرقیزستان شکست خورد. گرایی در دیدار چهارم خود مقابل کاهارمان کیسیمتویف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ٨٢ کیلوگرم مسابقات به صورت دوره‌ای در یک گروه ۵ تیمی برگزار شد که مهدی ابراهیمی در مبارزه نخست با نتیجه ۹ بر صفر دیانبیلگ گان اوچیر از مغولستان را مغلوب کرد وی در کشتی دوم با نتیجه ۱۰ بر یک از سد سانجیت از هند گذشت و در کشتی سوم نیز با نتیجه ۵ بر صفر ایلگیز بیلیموف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. ابراهیمی در دیدار پایانی خود نیز با نتیجه ۹ بر صفر از سد کانیشبک دوسجانوف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز ۵ نفر حضور داشتند که محمد هادی ساروی در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر ۳ کومار سونیل از هند را مغلوب کرد وی در مبارزه بعدی مقابل کالیدین آسیکیف از قرقیزستان با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر بیلگون بایارسایخان از مغولستان را شکست داد و در مبارزه چهارم نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد میربک کوردبای از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ٩٧ کیلوگرم ۴ کشتی گیر حضور داشتند و حسن آریا نژاد در دیدار نخست با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب اولجاس سیرلیبای از قزاقستان شد وی در دور دوم مقابل راوی از هند با نتیجه ۱۱ بر ۵ و سه اخطاره شکست خورد. وی در کشتی سوم خود اودبایار لخاوگاسورن از مغولستان را با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ١٣٠ کیلوگرم که ۵ نفر شرکت کرده بودند علی اکبر یوسفی در کشتی اول مقابل رومان کیم از قرقیزستان با نتیجه ۶ بر ۵ و ضربه فنی شکست خورد. وی در دور بعد مقابل آریان پانوار از هند با نتیجه ۵ بر یک و ضربه فنی پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه ۹ بر صفر اردن تولگا داوادورج از مغولستان را مغلوب کرد. یوسفی در کشتی چهارم و پایانی خود در مصاف با سارکیس پشینچینکوف از قزاقستان با نتیجه ۱۳ بر ۵ به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.


مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛
پیروزی تیم فوتبال امید ایران بر ترکمنستان؛ گام اول طبق پیش‌بینی
تیم فوتبال امید ایران در نخستین دیدار مرحله سوم انتخابی المپیک برابر تیم ترکمنستان به برتری رسید تا گام اول در راه صعود از این مرحله را بردارد اما جدال اصلی باقی مانده است.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در مرحله سوم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ جمعه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ترکمنستان رفت که این دیدار با برتری ۳ بر یک شاگردان کرانچار به پایان رسید. حدود هزار تماشاگر این دیدار را از نزدیک تماشا کرد.
معراج اسماعیلی، علیرضا آرتا، امید نورافکن، محمد آقاجانپور، سینا زامهران، محمد مسلمی‌پور، مهدی مهدی‌خانی، وحید نامداری (۷۸ ابوالفضل رزاقپور)، مهدی قائدی، امیر روستایی (۶۳ رضا جبیره) و محمدرضا آزادی مردان ایران در این بازی بازی بودند.
ملی پوشان امید ایران که از نتیجه دیدار عراق و یمن دو حریف دیگر خود مطلع بودند و می‌دانستند عراق با پنج گل یمن را شکست داده است، از همان دقیقه اول برای رسیدن به گل بی تابی کردند و حملات زیادی را روی دروازه ترکمنستان ریزی کردند اما نتوانستند زود به گل برسند.
در حالی که ملی ملی پوشان ایران در زدن ضربه آخر ناکام بودند در دقیقه ۳۵ این مدافع حریف بود که توپ ارسالی بازیکنان ایران را به اشتباه وارد دروازه خودشان کرد تا شاگردان کرانچار یک بر صفر پیش بیفتند و این نتیجه را تا پایان نیمه اول حفظ کردند.
نیمه دوم با آرامش بیشتری برای تیم امید ایران آغاز شد چرا که خیال بازیکنان از رسیدن به پیروزی راحت بود. با این حال برای رسیدن به گل دوم تلاش زیادی کردند و در دقیقه ۵۳ صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه حریف شدند که امید نورافکن کاپیتان تیم امید پشت ضربه ایستاد و با شوتی محکم دروازه ترکمنستان را باز کرد.
در دقیقه ۷۴ تیم ترکمنستان صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه را «گئوردونوف» با سر به داخل دروازه ایران فرستاد تا فاصله به حداقل برسد و بازی از حساسیت بیشتری برخوردار شود.
در ادامه ملی پوشان کشورمان با احتیاط بیشتری کار را دنبال کردند و هر چند نیم نگاهی به دروازه حریف داشتند اما بیشتر به دنبال این بودند که دروازه شأن برای بار دوم باز نشود و با کسب سه امتیاز اولین دیدار را به پایان برسانند.
با این حال در شروع اولین دقیقه وقت اضافه تیم ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ارسال با دفع ناقص دروازه بان ترکمنستان همراه شد و رضا جبیره با حضور به موقع مقابل دروازه حریف با ضربه سر گل سوم را به ثمر رساند.
تیم امید ایران روز چهارم فروردین ماه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم یمن خواهد رفت. در پایان دیدارهای روز نخست تیم امید عراق با زدن ۵ گل به یمن صدرنشین شد و ایران در رده دوم قرار گرفت. جدال اصلی برای صعود به عنوان تیم اول از این گروه بین ایران و عراق روز ششم فروردین ماه برگزار خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست