یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با کسب چهار مدال طلا؛
نوجوانان ایران قهرمان جهان شدند



اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱٣ مرداد ۱٣۹٨ -  ۴ اوت ۲۰۱۹



 
تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران برای چهارمین بار در رقابت‌های جهانی بلغارستان به عنوان قهرمانی دست یافت

به گزارش خبرگزاریها رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان جهان روزهای ۱۱ تا ۱۳ مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۴ مدال طلای امیررضا ده بزرگی در وزن ۴۸ کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن ۵۱ کیلوگرم، رضا ساکی در وزن ۷۱ کیلوگرم و شاهرخ میکائیلی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم و با کسب ۱۴۸ امتیاز با اقتدار و برای چهارمین بار بعنوان قهرمانی دست یافت.
پس از تیم ایران تیم های آذربایجان و روسیه به ترتیب با ۱۲۳ و ۹۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم مهدی احدی زناب پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر رناتو عثمان اوویچ از کرواسی را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل چورگیتا شول از رومانی با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. احدی زناب در این دیدار مقابل ساماتبک ایزیمگالی از قزاقستان با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار رده بندی نیز مقابل فرید سادیخلی از آذربایجان شکست خورد و پنجم شد.
در وزن ۴۸ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با اولگ خلیل اف از اوکراین با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی دست یافت وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر از سد علی بک امیراوف از روسیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل یربول کامالیف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ده بزرگی در دیدار فینال با نتیجه ۳ بر یک ضیاء باباشوف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۵۱ کیلوگرم سعید اسماعیلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کومی ساوادا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد ارشد از هند گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اسماعیلی در این مرحله ادموند نازاریان از بلغارستان را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر یک المیر علی یف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد عباس پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل سوران آقاجانیان از ارمنستان پیروز شد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عمر بودایف از روسیه با نتیجه ۱۴ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس مقابل کشتی گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت و دوازدهم شد.
در وزن ۶۰ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ از سد رأفت رشید از بلغارستان گذشت وی در دور دوم مقابل حسرت جعفراف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. سهرابی در این مرحله مقابل الکساندر گورالی از مولداوی با نتیجه ۴ بر ۴ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ماکسیم اسکوراتوف از روسیه با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. سهرابی در این دیدار مقابل نیکا برولادزه از گرجستان با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم حجت رضایی در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر الکساندر سولووی از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر از سد گئورگیوس بارابانوس از سوئد گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. رضایی در این مرحله خاسی حسن لی از جمهوری آذربایجان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل شروز اوچیلوف از تاجیکستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۸ مقابل آرمان خاچیکیان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۷۱ کیلوگرم رضا ساکی در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر داتا چخایدزه از گرجستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۴ و ضربه فنی ایون دوسوفتی از رومانی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رئوف عبداله علی اف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. ساکی در این مرحله الکساندرین گوتو از مولداوی را در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر ۶ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی استفان استارودوبتسیف از روسیه را با نتیجه ۴ بر یک از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۸۰ کیلوگرم کامران ارقش در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۲ از سد یوسوف قولباشی از ترکیه گذشت وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر ریونوسوکه کاوا ایچی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۷ بر صفر احمد باتاژیف از روسیه را پشت سرگذاشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ارقش در این مرحله در مصاف با میکیتا الیکسیف از اوکراین با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدا رده بندی شد. وی در این دیدار نیز با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل ویگن نازاریان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم سعید کریمی زاده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر خالد حسن از مصر را شکست داد وی در دور بعد مقابل محمد اولویف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، کریمی زاده به گروه بازنده ها رفت وی ابتدا در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ تیلر هانا از آمریکا را مغلوب کرد اما در دور بعد کشتی را با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل ریچارد کارلسون از استونی واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.
در وزن ۱۱۰ کیلوگرم شاهرخ میکائیلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر گریگوریوس کونتوونیسیوس از یونان را شکست داد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر شویی کاوامورا از ژاپن را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل آدولف بازو از مجارستان با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. میکائیلی در این دیدار در مصاف با رازمیک کوردیان از ارمنستان با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۴۵ کیلوگرم: ۱- سامات بیک ایزیمگالی (قزاقستان) ۲- اسدبک بهرام اف (ازبکستان) ۳- تامازی گلونتی (گرجستان) و فرید سادیخلی (آذربایجان) ۵- مهدی احدی زناب (ایران)
۴۸ کیلوگرم: ۱- امیررضا ده بزرگی (ایران) ۲- ضیا باباشوف (آذربایجان) ۳- یربول کمالیف (قزاقستان) و روپین (هند)
۵۱ کیلوگرم: ۱- سعید اسماعیلی (ایران) ۲- المیر علی یف (آذربایجان) ۳- ولادمیر ویتوویچ (اوکراین) و ادموند نازاریان (بلغارستان)
۵۵ کیلوگرم: ۱- نیهات ممدلی (آذربایجان) ۲- پراوین پاتیل (هند) ۳- فیروز میرزا رجب اف (تاجیکستان) و ابرار آتابایف (ازبکستان) ... ۱۲- سجاد عباس پور (ایران)
۶۰ کیلوگرم: ۱- ماکسیم اسکوراتوف (روسیه) ۲- مرت ایلبارش (ترکیه) ۳- نیکا برولادزه (گرجستان) و آرمان واردانیان (ارمنستان) ۵- سید دانیال سهرابی (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- دمیتری بونکا (بلاروس) ۲- شروز اوچیلوف (تاجیکستان) ۳- آرمان خاچیکیان (ارمنستان) و آتیلا توسماگی (مجارستان) ۵- حجت رضایی (ایران)
۷۱ کیلوگرم: ۱- رضا ساکی (ایران) ۲- استپان استارودوبتسیف (روسیه) ۳- فورکان تاش (ترکیه) و الکساندرین گوتو (مولداوی)
۸۰ کیلوگرم: ۱- میکیتا الکسی اف (اوکراین) ۲- گابریل لوپاسکو (مولداوی) ۳- ماکسات سایلاو (قزاقستان) و ویگن نازاریان (ارمنستان) ۵- کامران ارقش (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- لاچین والی اف (آذربایجان) ۲- موحامد اولویف (روسیه) ۳- ریچارد کارلسون (استونی) و اوکتای دمیر (ترکیه) ... ۷- سعید کریمی زاده (ایران)
۱۱۰ کیلوگرم: ۱- شاهرخ میکائیلی (ایران) ۲- رازمیک کوردیان (ارمنستان) ۳- مته گوکادزه (گرجستان) و آدولف بازو (مجارستان)
رده بندی تیمی: ۱- ایران ۱۴۸ امتیاز ۲- آذربایجان ۱۲۳ امتیاز ۳- روسیه ۹۹ امتیاز ۴- قزاقستان ۷۳ امتیاز ۵- ارمنستان ۷۳ امتیاز ۶- ترکیه ۷۰ امتیاز ۷- هند ۶۳ امتیاز ۸- گرجستان ۶۳ امتیاز ۹- اوکراین ۶۲ امتیاز ۱۰- ازبکستان ۴۹ امتیاز

منچسترسیتی 1(5) -(4)1 لیورپول؛ قهرمانی سیتیزن‌ها با پیروزی در ضربات پنالتی

منچسترسیتی موفق شد با پیروزی در ضربات پنالتی به قهرمان کامیونیتی شیلد برسد.
به گزارش وب‌سایت نود، دو تیم منچسترسیتی و لیورپول در چهارچوب فینال کامیونیتی شیلد به مصاف هم رفتند.

در نیمه اول شاگردان گواردیولا مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشتند و به خوبی توانستند اندیشه های گواردیولا را در زمین پیاده کنند و سرانجام موفق شدند توسط استرلینگ در دقیقه 12 به گل برسند. در دقیقه 19 لروی سانه وینگر آلمانی سیتیزن‌ها به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد و جای خود را به گابریل ژسوس داد. نیمه اول با حساب 1-0 به سود شاگردان گواردیولا به پایان رسید.

در نیمه دوم، سیتی می توانست توسط رحیم استرلینگ در دقیقه 49 به گل دوم دست پیدا کند، اما ضربه مهاجم سیتی به تیرک دروازه خورد. بعد از این، لیورپول کاملا بازی را در دست گرفت و حملات خود را آغاز کرد. در دقیقه 58 ضربه پای چپ ویرجیل فن دایک بعد از برخورد به تیرک افقی دروازه روی خط دروازه فرود آمد تا لیورپول نتواند به گل مساوی دست پیدا کند، در ادامه همین حمله، ضربه محمد صلاح در میان 3 مدافع به تیرک عمودی براوو اصابت کرد. در دقیقه 61 بار دیگر استرلینگ می توانست دروازه لیورپول را باز کند، اما با تعلل زیادی که از خود نشان داد، موفق به گشودن دروازه لیورپول نشد. سرانجام لیورپول در دقیقه 77 با ضربه سر ماتیپ به گل تساوی دست پیدا کرد. در آخرین دقایق وقت قانونی بازی نیز لیورپول فرصت تمام کردن بازی را داشت، اما ضربه محمد صلاح را واکر از روی خط برگرداند تا بازی به ضربات پنالتی برود.

ضربات پنالتی لیورپول

شکیری ضربه پنالتی را گل کرد.
جورجینیو واینالدوم ضربه پنالتی را از دست داد.
لالانا ضربه پنالتی را گل کرد.
چمبرلین ضربه پنالتی را گل کرد.
محمد صلاح ضربه پنالتی را گل کرد.

ضربات پنالتی سیتی

گوندوگان ضربه پنالتی را گل کرد.
برناردو سیلوا ضربه پنالتی را گل کرد.
فودن ضربه پنالتی را گل کرد.
زینچنکو ضربه پنالتی را گل کرد.
گابریل ژسوس ضربه پنالتی را گل کرد.

در نهایت شاگردان گواردیولا با پیروزی در ضربات پنالتی به اولین قهرمانی خود در فصل 2019-2020 دست پیدا کردند.

پیروزی اینتر مقابل تاتنهام در ضربات پنالتی

اینتر در ضربات پنالتی 3-4 موفق به شکست نایب قهرمان لیگ قهرمانان فصل قبل شد.
دو تیم اینتر و تاتنهام در رقابت های اینترنشنال چمپیونزکاپ به مصاف هم رفتند که بازی در اوقات قانونی با تساوی 1-1 تمام شد و در ضربات پنالتی اینتر موفق به غلبه بر تاتنهام شد.
تاتنهام بازی را بهتر آغاز کرد و توانست در همان دقیقه 3 با نفوذ لوکاس مورا از سمت راست و ضربه محکم او به گوشه دروازه، گل اول را وارد دروازه اینتر کند.اینتر بعد از دریافت گل سراپا حمله شد و می توانست به گل تساوی هم دست یابد اما ضربه تماشایی مارسلو بروزوویچ به دیرک دروازه برخورد کرد. اما در اواخر نیمه اول و روی پاس اسپوسیتو، استفانو سنسی با دروازه بان تاتنهام تک به تک شد و توانست گل تساوی را به ثمر برساند تا دو تیم با تساوی 1-1 راهی رختکن شوند.
در نیمه دوم و با تعویض های متوالی دو تیم اتفاق چندانی روی دروازه ها رخ نداد و در نهایت با همان تساوی 1-1، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد که در ضربات پنالتی اینتر بهتر عمل کرده و 3-4 موفق به غلبه بر تاتنهام شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست